Hulp bij dementie

Praktische hulp, zorg en zingeving

Bij dementie kunnen de hersenen informatie minder goed verwerken. Daardoor worden dagelijkse dingen steeds moeilijker. Zoals koken, boodschappen doen, op bezoek gaan en aankleden. U of uw naaste wordt steeds meer afhankelijk van de nabije omgeving. Hiermee omgaan is moeilijk, zowel voor de persoon met dementie als voor familie en vrienden.

Het aantal mensen met dementie neemt toe, waardoor iedereen ermee te maken krijgt: als patiënt, als mantelzorger of in de nabije omgeving. Daarom is het nodig dat we de zorg voor mensen met dementie goed organiseren. 

Waarmee kunnen we u helpen?

Zorgen voor iemand met dementie is niet gemakkelijk. Met het voortschrijden van de ziekte moeten mantelzorgers soms 24/7 klaarstaan voor hun naaste. Bent u mantelzorger van iemand met dementie? Weet dan dat u er niet alleen voor staat, maar dat u de zorg én uw zorgen met ons kunt delen. 

Envida helpt mensen met dementie en hun naasten met:

Onder de vlag van Hulp bij dementie Maastricht & Heuvelland bieden we casemanagement aan. De casemanager bespreekt met u welke hulp nodig is. Dat kan gaan over zorg en zingeving, maar ook over praktische zaken, bijvoorbeeld over hoe u passende hulp kunt vinden en organiseren. 

Kijk voor meer informatie op Hulp bij dementie Maastricht & Heuvelland

Bij praktische hulp kunt u denken aan hulp bij het wassen, aankleden, of het verstrekken van medicatie. Maar ook aan hulp bij een zinvolle daginvulling. We kijken naar wat u zelf graag doet en nog kunt. Zoals bewegen, zingen of tekenen. Dit kan in de vorm van individuele begeleiding bij u thuis. Of samen met anderen op locatie, in de vorm van dagbesteding of dagbehandeling. 

meer over dagbesteding

meer over dagbehandeling

Zorgen voor iemand met dementie kan zwaar zijn. Voor mantelzorgers die het zorgen even niet meer volhouden, bieden we respijtzorg. Uw naaste woont dan tijdelijk in een woonzorgcentrum. We nemen u de zorg een tijdje uit handen, zodat u hem later weer op kunt pakken. Gaat het thuis echt niet meer? Dan biedt Envida gespecialiseerde (verpleeg)zorg op verschillende locaties in Maastricht-Heuvelland. 

meer over ondersteuning bij mantelzorg

meer over Wonen bij Envida

Heeft u nog vragen?

Neem gerust contact op met onze afdeling zorgadvies. We helpen u graag. 

zorgadvies@envida.nl
043 - 369 0470

Voor vragen of klachten over onvrijwillige zorg kunt u contact opnemen met de onafhankelijk cliëntvertrouwenspersoon onvrijwillige zorg: 

Susan Hermans
Cliëntvertrouwenspersoon onvrijwillige zorg
Renée Poels
Cliëntvertrouwenspersoon onvrijwillige zorg
Algemeen nummer bij geen gehoor
Cliëntvertrouwenspersoon onvrijwillige zorg

Veelgestelde vragen

Dementie is een verzamelnaam voor verschillende hersenziekten. Daarvan zijn de ziekte van Alzheimer en vasculaire dementie de meest voorkomende. Dementie heeft een enorme impact, ook op de omgeving van de persoon met dementie. 

Op de website van Alzheimer Nederland leest u wat dementie is, hoe u de ziekte herkent en hoe u met dementie kunt omgaan: www.alzheimer-nederland.nl

Dat kan, ook als de ziekte al verder gevorderd is. Denk wel alvast na over wat en wie voor u belangrijk zijn. En over de vraag van wie u hulp wilt als dat nodig is. Daarbij kunt u denken aan mensen in uw directe omgeving, maar ook aan professionele zorg en steun van Envida. De casemanager dementie kan u daarbij helpen.

Voor mensen met een indicatie voor de Wet langdurige zorg (Wlz) bieden we bijvoorbeeld een ‘volledig pakket thuis’ (vpt). Dan ontvangt u thuis dezelfde zorg als u zou krijgen in een zorginstelling. 

Envida heeft verschillende woonzorgcentra waar mensen met dementie kunnen wonen. Samen met familie en naasten bieden we u alle zorg die nodig is. De nadruk ligt op kwaliteit van leven. Zo helpen we u het leven te leiden dat ú wilt.

Lees meer over Wonen bij Envida

Envida doet in principe niets wat de persoon met dementie niet wil, behalve als hij of zij zichzelf of de omgeving ernstig schaadt. Eerst zoeken we naar een oplossing die voor iedereen prettig is. Onvrijwillige zorg is een laatste redmiddel, dat wordt ingezet in overeenstemming met de Wet Zorg en Dwang (WZD) en op een manier die is afgestemd met onze cliëntenraden. Laat u goed informeren over de (on)mogelijkheden van de zorg en steun die Envida levert. 

Bekijk hier de video Onvrijwillige zorg bij Envida